Showguide

Band Stage

Friday 27th May 

8:00 –  Pete Bentham and the Dinner Ladies

9:15 – Nana Funk 

9:45 – Best of Friday Award Announcement

10:15 – Stiff Bizkit

Saturday 28th May

3.00 – The harpies

4.00 – Steel Forge

5.00-  Seas of Neptune 

6.00 – We’re all Aliens

7.00 – Turbulent 3

8.00 – Paint me in Colour

9.00 –  The Feral Kings

10:00 – Riff Raff

Sunday 29th May 

11:30 – The Arlos 

12:30 – Devils Henchmen

1:30 – Omega Throne

2.30 –  Novacrow

3.00 – Gunmen of the Apocalypse

4.30 – Novustory

5.30 – God on my Right

6.15 – Motley Crude

Main Stage Entertainment

Saturday 28th May

1pm        – Marc Lavelle
                – Seedy Thrills
                – Millie Dollar

2pm        – Edd Muir & Millie Dollar
                – Velvet Fox
                – Titsalina Bumsquash

3pm        – JollyBoat Crew
               – Millie Dollar

4pm       – Edd Muir and Millie Dollar
               – Seedy Frills
               – Velvet Fox

5pm        – Marc Lavelle
               – Titsalina Bumsquash
               – Millie Dollar

Sunday 29th May

1pm        – Tom Wright
                – Seedy Thrills
                – Millie Dollar

2pm        – Edd Muir & Millie Dollar
                – Velvet Fox
                – Ms No Overalls

3pm        – JollyBoat Crew
                – Millie Dollar

4pm        – Edd Muir and Millie Dollar
                – Seedy Frills
                – Velvet Fox

5pm        – Tom Wright
                – Seedy Thrills
                – Millie Dollar


Competitions

Friday 27th May (Artists day)

Best of Artists Day (must have been started and completed at the show). All entrants must be registered by 5pm.

Judging will begin at 6pm with winner announced during the artist evening.

Saturday 28th May

Competition Registration opens at 12pm. All entrants must be registered by 5pm.

Judging will begin at 7pm with winners announced at 9pm

Best Small Colour (smaller than a4)

Best Realism (no size restrictions)

Best Blackwork (no size restrictions

Best Large Black & Grey (over a4)

Best of Day Saturday (must have been started and completed at the show)

Sunday 19th May

Competition registration opens at 11am. All entrants must be registered by 4pm.

Judging will begin at 6.30pm with winners announced at 8.30pm

Best Small Black & Grey (smaller than a4

Best Large Colour (over a4)

Best Collaborative tattoo

Best of Day Sunday  (must have been started and completed at the show

Best of Show  (must have been started and completed at the show)

error

Please spread the word :)

Custom Login can't find the autoload file, plugin is currently NOT ACTIVE.